Publikováno

Svářecí technika nabízí hodně možností

Svářečka CO2 je většinou pojízdný svařovací agregát s několika stupňovým přepínáním svařovacího proudu. U svářečky CO2 je možnost nastavení podávání drátu a chladícím ventilátorem. Povrch svářečky je upraven práškovací technikou, je také vybavena ochranou proti tepelnému přetížení s indikací. Pro usnadnění přenosu je svářečka vybavena transportním madlem. Nedílnou součástí je svařovací hadice s hořákem a také ventil s manometrem. Dále jsou svářečky vybaveny ventilátorem pro chlazení a thermo spínačem, který ji chrání proti přetížením.

Mezi nejdůležitější faktor svařovací techniky patří zatěžovatel. Jedná se o veledůležitý údaj. Udává jak, dlouho lze svařovat daným proudem. Pro výpočet zatěžovatele se používá desetiminutový cyklus. Svařovací technika nám tedy poskytuje všechny kompletní služby v oblasti svařování a svářecích strojů. Nejčastěji používané jsou svářečky. Povíme si tedy něco více o statické charakteristice svářečky. Zaměříme se na závislost mezi napětím a proudem měřeným na výstupních svorkách svářečky v ustáleném stavu. Tedy, pro svařování MMA nebo TIG je nutné mít zdroj se strmou charakteristikou a pro svařování MIG/MAG je naopak nutná plochá charakteristika.

Všichni jistě znáte klasické kompresory, které jsou využívány v domácích dílnách. Každý kutil by Vám řekl, že kompresor nesmí chybět v žádné domácnosti. Při nafukování pneumatik zajisté každý ocení jednoduché nastavení výše tlaku, který se dá snadno kontrolovat pomocí vestavěného manometru. Kompresory se však dají využít i jinak než jsme zvyklí. Lze k nim například připojit sponkovačka, mycí pistole na umývání věcí, ale také se dají kompresory využít i pro méně náročné stříkací práce s barvou či dalšími pneumatickými nástroji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *